Copyright 2022 - Custom text here

 

Zapraszamy szkoły do skorzystania z naszej oferty zajęć edukacyjno-rekreacyjnych. Uczymy poprzez zabawę! Do wybory różne tematy zajęć!

2 godzinne zajęcia edukacyjne: 14 zł/dziecko (opiekunowie wstęp gratis oraz pyszna kawka albo herbata w cenie).

 

  • Madagaskar ... kraj recyklingu, plecionek i kameleonów

recyklin pająk i samochodzikiCzapka z puszek, pająk z kapsli? To nie wszystko… zobaczycie co jeszcze można zrobić z puszek, opon czy żarówek. Pokażemy wam oryginalne pamiątki z podróży na Madagaskar, robione przez miejscową ludność- Malgaszy. Na Madagaskarze pojęcie „recykling” wpisane jest w codzienne życie Malgaszy i nabiera dla nas, Europejczyków nowego wymiaru i znaczenia – to coś więcej niż ochrona naszej planety i oszczędność, to festiwal kreatywności, zabawy i upiększania świata. Jesteście ciekawi co można zrobić z liści palm? Chcecie zobaczyć oryginalne kapelusze, torby, zabawki uplecione z rafii? Z bambusów, tykwy, kokosa powstają cudowne instrumenty, na których będziecie mogli pograć. Dowiecie się jak podróżują Malgasze, co to takiego ”pousse-pousse” czy” tuc tuc” oraz czy Król Julian naprawdę mieszka na „Czerwonej Wyspie”. Dzieci mogą w ciekawy sposób poznać nieznane im oblicze recyklingu, co uatrakcyjni wielokrotnie powtarzane slogany i pomoże w nauce o ochronie środowiska. A jak wiadomo, nic nie powoduje lepszego efektu zapamiętywania jak własna aktywność – goście na naszej wyspie będą mogli stworzyć własnego „ekologicznego kameleona”. Podczas zajęć nie zabraknie także czasu na zabawę na plaży oraz tańce w rytm malgaskiej melodii, a opiekunowie będą mogli napić się oryginalnej yerba mate albo innych gorących napojów pod (a jakże!) ekologicznymi parasolami z bambusa. Serdecznie zapraszamy do naszego Madagaskaru, gdzie można także kupić oryginalną pamiątkę z odległej wyspy.

  • Wyprawa na Madagaskar ... poznajemy świat dzikich zwierząt

kameleonPodczas zajęć wybierzecie się w daleką podróż na Madagaskar. Ciekawe czy wiecie gdzie leży ta tajemnicza wyspa, jak przygotować się do podróży, co należy ze sobą zabrać oraz jakie niebezpieczeństwa mogą na was czekać. Weźmiecie udział w grach i zabawach edukacyjnych, podczas których poznacie zwierzęta Afryki i Madagaskaru (zabawa z mapą edukacyjną, odgadywanie odgłosów dzikich zwierząt). A czy wiecie co to „endemit” albo „wylinka”? Z chęcią wam to wyjaśnimy i pokażemy na przykładach. Zobaczycie także z bliska dzikie, egzotyczne zwierzęta: węża dusiciela, kameleona, agamy brodate i kołnierzastą, jeżyka afrykańskiego, gekony, ptaszniki, patyczaki… Dowiecie się kiedy kameleon zmienia kolor i czy jeż lubi jeść jabłka. W programie także zabawa na naszej piaszczystej plaży i możliwość kupienia egzotycznej pamiątki, prosto z Madagaskaru.

  • Rytmy Czarnego Lądu

shekere1Czy wiecie jak wyglądają, gdzie mieszkają i czym na co dzień zajmują się mieszkańcy Afryki: Masajowie, Tuaregowie czy Pigmeje? Jesteście ciekawi jakie instrumenty można zrobić z tykwy, kokosa, bambusa, jakie odgłosy wydaje Djembe, Shekere, albo czy Kora to instrument do grania? Podczas zajęć przybliżymy wam obyczaje, kulturę i muzykę Czarnego Lądu, wspólnie pogramy na oryginalnych, etnicznych instrumentach. Będzie czas także na zabawę na plaży, zobaczymy czy poradzicie sobie z noszeniem kosza na głowie albo strzelaniem z łuku. Zatańczymy także w rytm afrykańskiej muzyki. Na pamiątkę afrykańskiej przygody będziemy wspólnie robić amulety na szczęście, które zabierzecie do domu na pamiątkę.

  • Czego nie widać gołym okiem

mikroskop1Co skrywa tajemniczy świat zwierząt pod mikroskopem? Czy to czego nie widać gołym okiem jest równie ciekawe jak to co widzimy na co dzień? Zapraszamy na zajęcia, podczas których będziemy oglądać ciekawe preparaty pod mikroskopem, zobaczycie jak wygląda głowa patyczaka, noga ptasznika, skrzydło motyla… a nawet wasz palec w dużym powiększeniu! Zaprzyjaźnicie się także z naszymi patyczakami, a odważniejsi będą mogli poczuć go także na ręce. Pokażemy wam wylinkę ptasznika i wspólnie policzymy ile pająk ma nóg. Chcecie dowiedzieć się jak jedzą ptaszniki oraz kiedy są niebezpieczne? Będzie czas także na zabawę na plaży i quizy tematyczne. Pokażemy wam także jak w prosty sposób zrobić swojego patyczaka czy pająka z drucików, papieru, bibuły… a następnie sami stworzycie własnego zwierzaka, którego zabierzecie do domu na pamiątkę.

 Prosimy o zabranie wygodnych butów na zmianę dla dzieci!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
DMC Firewall is a Joomla Security extension!