Copyright 2022 - Custom text here

Zapraszamy małych przedszkolaków do odkrywania nowych lądów i poszerzania horyzontów w najgorętszym miejscu w Koszalinie w Madagaskarze! Zapraszamy do nas na 2 godzinne zajęcia edukacyjno-rekreacyjnych. Czekają na was: plaża z morskim piaskiem, żywe, egzotyczne zwierzęta (węże, jaszczurki, jeż pigmejski, pająk ptasznik oraz różne owady), instrumenty muzyczne z tykwy, bambusów, kokosów, dmuchana zjeżdżalnia, oryginalne pamiątki przywiezione z Madagskaru, mega duże klocki oraz super animatorzy, którzy zadbaja o super zabawę!

 

Decydując się na wycieczke do Madagaskaru prosimy wybrać jeden z tematów zajęć. 

2 godzinne zajęcia: 14 zł/dziecko (opiekunowie wstęp gratis oraz pyszna kawka albo herbata w cenie).


  •  Piracka wyspa tajemnic

zjezdzalnia1Jeśli wśród waszych przedszkolaków są mali odkrywcy żądni przygód to mamy dla Państwa coś specjalnego. Na czas zabawy zamienimy się w odważnych piratów, nie zapomnimy o specjalnym pasowaniu po którym wszyscy przedszkolacy staną się prawdziwymi piratami. Zaczniemy od znalezienia wiadomości zamkniętej w butelce, którą morze wyrzuciło na naszą plażę, w niej zawarte będą informacje jak znaleźć upragniony przez wszystkich piratów skarb!! Naszym zadaniem będzie wypełnienie szeregu zadań o pirackim charakterze m.in. wyławianie drogocennych pereł, sprawdzanie siły kamratów poprzez przeciąganie liny, łowienie ryb pirackimi hakami, wybudowanie z wielkich klocków pirackiego okrętu, a żeby się do niego dostać trzeba będzie przejść arcytrudny tor przeszkód, z którym poradzą sobie tylko prawdziwi piraci. Nie zapomnimy także o pirackich rozrywkach, zrobimy piracką dyskotekę i urządzimy prawdziwe harce na dmuchanej zjeżdżalni z poducha do skakania. Na pamiątkę mali piraci zabiorą ze sobą prawdziwą piracką mapę Odkrywców Madagaskaru na której każdy z nich zostawi swój odcisk palca, dowód na przynależność do grupy piratów. Ahoj przygodo!

 

  • Madagaskar ... kraj recyklingu, plecionek i kameleonów

recyklin pająk i samochodzikiCzapka z puszek, pająk z kapsli? To nie wszystko… zobaczycie co jeszcze można zrobić z puszek, opon czy żarówek. Pokażemy wam oryginalne pamiątki z podróży na Madagaskar, robione przez miejscową ludność- Malgaszy. Na Madagaskarze pojęcie „recykling” wpisane jest w codzienne życie Malgaszy i nabiera dla nas, Europejczyków nowego wymiaru i znaczenia – to coś więcej niż ochrona naszej planety i oszczędność, to festiwal kreatywności, zabawy i upiększania świata. Jesteście ciekawi co można zrobić z liści palm? Chcecie zobaczyć oryginalne kapelusze, torby, zabawki uplecione z rafii? Z bambusów, tykwy, kokosa powstają cudowne instrumenty, na których będziecie mogli pograć. Dowiecie się jak podróżują Malgasze, co to takiego ”pousse-pousse” czy” tuc tuc” oraz czy Król Julian naprawdę mieszka na „Czerwonej Wyspie”. Dzieci mogą w ciekawy sposób poznać nieznane im oblicze recyklingu, co uatrakcyjni wielokrotnie powtarzane slogany i pomoże w nauce o ochronie środowiska. Podczas zajęć nie zabraknie także czasu na zabawę na plaży oraz tańce w rytm malgaskiej melodii, a opiekunowie będą mogli napić się oryginalnej yerba mate albo innych gorących napojów pod (a jakże!) ekologicznymi parasolami z bambusa. Serdecznie zapraszamy do naszego Madagaskaru, gdzie można także kupić oryginalną pamiątkę z odległej wyspy.

 

  • Dzikie zwierzęta Afryki i Madagaskaru

kameleon stronaPodczas zajęć wybierzecie się w daleką podróż do Afryki i na Madagaskar. Ciekawe czy wiecie gdzie leży ta tajemnicza wyspa, jak się na nią dostać i jakiej pogody możemy się tam spodziewać? Weźmiecie udział w grach i zabawach edukacyjnych, podczas których poznacie zwierzęta afrykańskiej sawanny, pustyni, lasu tropikalnego oraz Wyspy Madagaskar (zabawa z mapą edukacyjną, odgadywanie odgłosów dzikich zwierząt). Będziemy wspólnie naśladować dzikie zwierzęta oraz bawić się budując dla nich np zoo z mega dużych klocków. Zobaczymy czy uda wam się nakarmić małpkę Rico albo przejść nasz tor przeszkód? Będzie czas także na zabawę na plaży. Oprócz tego opowiemy, które zwierzęta są najgroźniejsze, a które najszybsze, kiedy kameleon zmienia kolor albo co jeżyk lubi jeść najbardziej... Zobaczycie także z bliska dzikie, egzotyczne zwierzęta: węża dusiciela, kameleona, agamy brodate i kołnierzastą, jeżyka afrykańskiego, gekony, ptaszniki, patyczaki…

 

  • Gorące rytmy Afryki

shekere1Czy wiecie jak wyglądają, gdzie mieszkają i czym na co dzień zajmują się mieszkańcy Afryki: Masajowie, Tuaregowie czy Pigmeje? W czym są podobni do nas, a co ich różni? Jesteście ciekawi jakie instrumenty można zrobić z tykwy, kokosa, bambusa, jakie odgłosy wydaje Djembe, Shekere, albo czy Kora to instrument do grania? Podczas zajęć pokażemy wam różne, etniczne instrumenty oraz będziemy na nich wspólnie grać w rytm afrykańskiej muzyki. Będzie czas także na zabawę na plaży, strzelania z łuku, zabawy taneczne, dyskotekę z balonami i limbo oraz naukę prostych zwrotów w języku Suahili. 

 

Prosimy zabrać wygodne buty na zmianę dla dzieci!

 

Proponujemy także nasze odwiedziny w waszej placówce, chętnie poprowadzimy imprezę okolicznościową jak urodziny przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, lub umilimy każdą imprezę.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
DMC Firewall is a Joomla Security extension!